تاریخچه

 تحقیق و توسعه بعنوان یک دپارتمان COP  مسئولیت اصلی ایجاد ارزش افزوده و تبدیل ایده به محصولی با قابلیت دوام ، عملکرد ، اطمینان بالا برای مشتریان را دارد، نکته حائز اهمیت تیم R&D گروه صنعتی برنز قابلیت طراحی محصول و طراحی تست های آزمون محصول می باشد. این واحد از سال 2007 تا کنون بیش از 300 پروژه طراحی و مهندسی شامل طراحی محصول ، طراحی خطوط تولید ، ماشین آلات خاص و تجهیزات کنترل را مدیریت نموده است.

دانش های فنی

سایت در حال تکمیل شدن است.

سایت در حال تکمیل شدن است.

سایت در حال تکمیل شدن است.

سایت در حال تکمیل شدن است.

سایت در حال تکمیل شدن است.

مهندسی مواد پلیمری

مهندسی پلیمر

مهندسی پلیمر ( Polymer engineering) از جمله رشته‌های مهندسی تقریباً جوان است که شکوفایی آن از زمان جنگ جهانی دوم آغاز شد. اما به دلیل کاربرد روزافزون پلیمر در صنایع مختلف، این رشته به سرعت رشد کرده و امروزه جزو یکی از رشته‌های مهم کشورهای صنعتی و پیشرفته می‌باشد. این رشته در صنایع مختلف پزشکی، ساختمانی، پوشاک، صنایع نظامی، هوا و فضا، خودرو و … کاربرد های فراوان دارد. امروزه پلیمرها با ارائه مزایایی چون کاهش قیمت تمام شده، کاهش وزن قطعات، افزایش سرعت تولید، تنوع در محصولات و خواص و امکان تولید با فرآیند های شکل دهی مختلف در صنایع مختلف به ویژه در صنعت خودروسازی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده­اند. عمده قطعات تریم داخلی شامل داشبورد، پنل رودری، کنسول، دستگیره درب و سایر قطعات مانند سپر و قطعات داخل موتور، انواع تسمه های تایم، دینام و پروانه، انواع درزگیرها و کانال های تهویه از رنج گسترده ای از پلیمرها تهیه میگردد.

     از آنجا که عمده محصولات تولیدی گروه صنعتی برنز نیز شامل قطعات پلیمری می­باشد و با توجه به نیاز به دانش پلیمر برای بهبود ، حفظ کیفیت قطعات و به منظور بررسی تخصصی اجزای تولید شده در شرکت، دپارتمان مهندسی مواد در واحد تحقیق و توسعه تاسیس گردیده است.

     این دپارتمان بررسی کلیه مسائل مربوط به مواد اولیه پلیمری، بهبود خواص، کاهش بهای تمام شده قطعات، تشخیص و تقویت نقاط ضعف دانشی در حوزه پلیمر را برعهده دارد. از این رو جلسات بررسی خواص محصول و تست های آزمایشگاهی محصول و کلاس های آشنایی با پلیمر در این واحد برگزار میگردد. از دیگر وظایف این واحد تهیه شناسنامه مواد و قطعات و اجرای تست های مربوط به تاییدیه قطعات مطابق با الزامات مشتری می باشد. همچنین وظیفه تحقیق و بررسی در پروژه های جدید تحقیقاتی در حوزه مواد از دیگر وظایف این دپارتمان است.