آزمایشگاه برنز همزمان با آغاز بکار شرکت برنز فعالیت خود را در محیطی با مساحت حدوداً 40 متر مربع و تنها با یک دستگاه برای آزمایش ضربه سقوط آزاد قطعات پلاستیکی شروع کرد. همزمان با رشد و توسعه شرکت برنز برتعداد روش های آزمون و دستگاه های این آزمایشگاه افزوده شد و دستگاه هایی مثل تنسایل،  HDT/VICAT ، آون، چمبر شرایط محیطی و ... به تجهیزات آزمایشگاه افزوده شد.

در سال 93 با تغییر رویکرد کیفی برنز و افزودن قطعات کلیدی­ تر به مجموعه تولیدات برنز، ساختمان آزمایشگاه نیز به مکان بزرگ­تری منتقل گردید و پس از بروزآوری و تجهیز آن با دستگاه های روز جهان مثل دستگاه آزمایش استقرار استاتیک ایربگ(SDT)، آزمایش شبیه ساز نور خورشید(SUN SIMULATOR) و اسپکتروکالریمتر(SPECTROPHOTOMETR) مساحت آن به حدود 400 متر مربع بالغ گردید.

هم اکنون این آزمایشگاه با دارا بودن بیش از 25 عدد دستگاه کلیدی در آزمایش مواد، قطعات پلیمری و محصولات تزیینی خودرو مثل تستر های دوام انواع مجموعه های خودرویی همچون بستن در به همراه رودری(DOOR SLAM)، دوام جعبه داشبورد و دوام دستگیره دربازکن  و ... یکی از بزرگ ترین و کیفی­ ترین مراجع برای آزمایش محصولات پلیمری و خصوصاً تزیینی خودرو بوده خدمات خود را به کلیه شرکت های خودرویی و غیر خودروییِ همکار و غیر همکار عرضه می نماید.

با توجه به تولید ورق های پلی وود و ژئوممبران در خطوط تولیدی این مجموعه، آزمایشگاه برنز در راستای خدمات دهی به این خط تولیدی و جلب رضایت مشتریان آن، سریعاٌ به تجهیزات و روش های آزمون این محصولات مجهز گردید و در حال حاضر قادر به انجام کلیه آزمایشات مکانیکی روی این محصولات می باشد.

آزمایشگاه برنز دارای تاییدیه انجام آزمون از کلیه شرکت های خودروسازیست که با آنها کار می کند مثل ایران خودرو، سایپا، رنوپارس و کرمان خودرو. در جهت بهبود مستمر خدمات ارائه شده به مشتریان، این آزمایشگاه در سال 96 گواهینامه ایزو آی ای سی 17025 را از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران کسب نمود و در رده آزمایشگاه های مرجع در حوزه خدمات کترل کیفی محصولات پلیمری درآمد. این آزمایشگاه آمادگی دارد تا خدمات خود را به طیف وسیع صنایع کشور در زمینه های کاری مرتبط یا غیرمرتبط ارائه دهد و در این مسیر برای هر نوع بازدید و برگزاری جلسات همکاری و مشاوره معذوریتی ندارد.

 

 

آزمایشگاه برنز دارای تاییدیه انجام آزمون از کلیه شرکت های خودروسازیست که با آنها کار می کند مثل ایران خودرو، سایپا، رنوپارس و کرمان خودرو. در جهت بهبود مستمر خدمات ارائه شده به مشتریان، این آزمایشگاه در سال 96 گواهینامه ISO IEC 17025  را از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران کسب نمود و در رده آزمایشگاه های مرجع در حوزه خدمات کترل کیفی محصولات پلیمری درآمد. این آزمایشگاه آمادگی دارد تا خدمات خود را به طیف وسیع صنایع کشور در زمینه های کاری مرتبط یا غیرمرتبط ارائه دهد و در این مسیر برای هر نوع بازدید و برگزاری جلسات همکاری و مشاوره معذوریتی ندارد.

مدارک و گواهینامه ها

 

اسکوپ آزمایشگاه گروه صنعتی برنز

  •    آزمون های شبیه سازی نور خورشید (سان لایت)

 

  •    آزمون عملکرد ایربگ Passenger/Driver/knee/ Curtain airbag  

 

  •   آزمون شبیه سازی شرایط محیطی (پیرسازی)  Climatic aging

 

  •   آزمون های عملکردی / دوام/ بستن درب با رودری  Functional/endurance/door slam

 

 

  • آزمون های پلیمری   (Tension/Bending/VICAT/HDT

 

  • آزمون های رنگ سنجی   اسپکتروفتومتری/کابین نور

 

  • آزمون های شیمیایی   عرق دست/مالش/خیساندن در حلال

 

  • آزمون های ویژه پوشش رنگی   چسبندگی رنگ/بن ماری